Cestujeme na Zanzibar šikovne a lacno

Volám sa Janka a pred 3 rokmi som založila blog Travelhacker. Mojím cieľom je pomáhať ľuďom objavovať svet a prinášať si domov čo najkrajšie zážitky. 

Množstvo vlastných skúseností mi dovoľuje sprevádzať neskúsených cestovateľov a zároveň prinášať tipy aj ostrieľaným svetobežníkom. Za svoju prácu som bola ocenená ako Bloger roka 2017 a môj blog patrí dlhodobo k najčítanejším a najznámejším na Slovensku.

Moji čitatelia

Môj profil je ideálnou voľbou, keď chcete osloviť ľudí, ktorí radi cestujú. Nezáleží na tom, či príležitostne alebo pravidelne, ak majú vami ponúkané produkty alebo služby súvis s cestovaním. 

Sledujú ma ako mladí, tak aj starší cestovatelia. Väčšinou ide o vysokoškolsky vzdelaných pracujúcich ľudí, ktorí na mojom blogu hľadajú odpovede na otázky spojené s cestovaním. Nestačí im pekná fotka, chcú užitočný obsah a praktické tipy od odborníka, za ktorého ma považujú. Skúsenejší cestovatelia dokonca vytvorili Travelhacker komunitu a cez moje sociálne médiá ďalej radia začínajúcim cestovateľom.

Pohlavie

Vyše 60 % žien

Z ľudí, ktorí sa chcú vydať do sveta tvoria až 60 % mojich sledovateľov ženy a niečo pod 40 % muži. 

 

Demografia

BA, Košice, Trnava, Nitra, Česko

Túlavé topánky majú najmä v Bratislave, odkiaľ je 80 % mojich sledovateľov.

 

Vek

24- 44

Takmer 70 % do 44 rokov.

Zážitky lákajú followerov v každom veku. Takmer 70 % z tých mojich je vo veku 24 – 44 rokov. 

Moje zásady pri spoluprácach 

Menej je viac – Less is more

Menej spoluprác, a o to viac relevancie. Nesnažím sa brať všetky spolupráce, a preto si vyberám tie, ktorým sama verím, prídu mi užitočné a praktické. Pretože verím, že Facebook či Instagram preplnený komerčnými postami nie je dobrý ani pre klienta, ani pre followerov.

Na obsahu záleží  – Content is important

Spolupráce si vyberám tak, aby pôsobili prirodzene a sedeli tematicky s oblasťami Travel a Lifestyle. Vďaka tomu budú zaujímavé pre moje publikum a verím, že aj úspešné. Takto si dokážem u mojich followeroch zachovať vysokú úroveň dôvery a komunity.

Čísla nie sú všetko – Real influence

Dnes už má 50 000 fanúšikov na Instagrame ktokoľvek, to však neznamená, že má vplyv. Moje publikum vyrástlo organicky na praktických tipoch a berie ma ako odborníka. 

Vďaka menšiemu počtu spoluprác mám vysoký level dôvery a engagementu u svojich fanúšikov. Okrem Instagramu mám blog, FB, newsletter a moje tipy si prečítalo už viac ako 1 milión ľudí.

Čísla

Facebook

+40.000 lajkov a followerov

Instagram

+16.000 followerov

Insta stories

+5000 – 7000 videní každej story

Newsletter

+18.000 subscriberov, priemerný open rate 45%

VIP community

+2600 členov na FB skupine
+ 2000 členov na newslettri

Cestovateľské skupiny na Facebooku

viac než 35 000 ľudí

Dosah webu (www.travelhacker.blog)

Najviac návštevníkov webu prichádza cez Google, direct a Facebook.

Visits: 50.000 - 70.000
Visitors: 30.000 - 40.000
Priemerný čas strávený na webe: 2min 35sec
  • cez telefón
  • cez počítač
  • on tablet

Referencie

„Janku sme oslovili na spoluprácu na cestovateľskom projekte TATRATEA WORLDTOUR, ktorého sa stala ambasádorkou. Sme síce výrobca alkoholu, napriek tomu sa TATRATEA spája s cestovaním ako niečo typické, slovenské, čo si so sebou ľudia berú na dovolenky ako darček pre domácich. Spolupracovalo sa nám veľmi príjemne, bez vážnejších komplikácií, ľudsky a priateľsky.“ 

Lucia Giacková
Marketing
Karloff a.s.

 

„Janka nám veľmi pomohla dostať do povedomia vylepšenia našej autobusovej linky na Schwechat medzi cestovateľských nadšencov. Bolo super, že sama dokázala prísť s nápadmi, ako to urobiť, aby to bolo na ideálnom mieste a podané čo najprirodzenejšie.“

Daniel Feranec
Communication Manager, Slovak Lines

 

„365.bank spustila anti-konšpiračnú kampaň, v ktorej boli jednou z nosných tém aj jašteri. Popri ATL aktivitach sme sa chceli zamerať aj na influencer marketing, ktorý natívnou formou rozšíri posolstvo kampane a poukáže na nezmyselnosť konšpiračnej teórie. Spoločne s Jankou sme vytvorili sériu tematických stories a post, kde sme vtipnou formou odkomunikovali absurdnosť tohto tvrdenia. Spolupráca s Jankou bola príjemná, profesionálna a kreatívna.“

Linda Gáliková,
PR manažérka
365.bank

 


„Janka ako rozhľadená cestovateľská blogerka bola spolu s Laci Strikom, Strapom a Tomi Kidom ambasádorkou našej motivačnej Roadshow s názvom Moja story, tvoja story, ktorej cieľom bolo povzbudiť študentov stredných škôl, aby sa nebáli vydať sa za vlastnými snami.

Aj vďaka Janke a jej autentickému vkladu a vynaloženému úsiliu bola Roadshow jedinečná, obohacujúca a veľmi pozitívne vnímaná tak študentmi, ako aj samotnými školami.“

Michaela Sakálová
Marcom manager – BTL, Sponsoring, Events
O2

Pre detailnejšie čísla, či špecifické otázky ma neváhajte kontaktovať na janka (zavináč) travelhacker.blog.