SPOLUPRÁCE

Cestuj bez miliónov

Kto som

Volám sa Janka a som full time travel blogerkou už od roku 2016. Každý (vrátane mňa) čakal, že po štátniciach z Fakulty práva budem 12 hodín denne sedieť v kancli. Ja som si však uvedomila, že oveľa radšej sedím 12 hodín v lietadle a objavujem krásy našej planéty.

Odvtedy sa môj svet obrátil naruby a mojou prácou sa stalo rozdávanie tipov, ako cestovať šikovne a lacno Slovákom. A svoju prácu milujem!

Už v roku 2017 som bola za blog ocenená cenou Bloger roka. Odvtedy patrí môj blog medzi najčítanejšie a najznámejšie v oblasti cestovania. Obsah tvorím na tomto webe, na Facebooku, Instagrame a cez newsletter.

Vlajkovou loďou môjho vlastného eshopu s produktmi je kniha Cestuj bez miliónov, v ktorej som spísala moje kompletné know-how, ako cestovať šikovne a lacno. Kniha je aktuálne už 5. vydaním a predalo sa jej viac ako 10 000 kusov.

Kontakt pre záujemcov o spoluprácu: janka@travelhacker.blog

Kto ma sleduje

Spolupráca so mnou je ideálna, ak sú vašou cieľovkou ľudia, ktorí milujú cestovanie (kto ho nemiluje? 🙂 ).

Pre mojich sledovateľov sú najzaujímavejšie témy o destináciách a praktické tipy, ktoré šetria čas, nervy a peniaze. K spoluprácam pristupujem tak, že ich spájam s praktickými tipmi alebo destináciami, a tak je ich komunikácia prirodzená a autentická.

Moje publikum tvoria ako mladí, tak aj starší cestovatelia. Väčšinou ide o vysokoškolsky vzdelaných pracujúcich ľudí, ktorí na mojom blogu hľadajú odpovede na otázky spojené s cestovaním. Čo majú spoločné, je, že im nestačí pekná fotka. Chcú užitočný obsah a praktické tipy od odborníka, za ktorého ma považujú.

Vyše 60 % žien

Z ľudí, ktorí sa chcú vydať do sveta, tvoria až 60 % mojich sledovateľov ženy a niečo pod 40 % muži.

Bratislava, Košice, Trnava, Nitra

Túlavé topánky majú najmä v Bratislave, odkiaľ je 80 % mojich sledovateľov.

24 – 44 rokov

Zážitky lákajú followerov v každom veku. Takmer 70 % z tých mojich je vo veku 24 – 44 rokov.

Ako pristupujem k spoluprácam

MENEJ JE VIAC

Menej spoluprác a o to viac relevancie. Nesnažím sa brať všetky spolupráce. Vyberám si tie, ktorým sama verím, prídu mi užitočné aj praktické pre moje publikum.

NA OBSAHU ZÁLEŽÍ 

Píšem obsah o cestovaní a mojim fanúšikom dávam praktické tipy, ako cestovať šikovne a lacno. Spolupráce tematicky ladím práve do môjho vlastného rukopisu, aby boli pre sledovateľov autentické. Dbám na kvalitu obsahu, praktickosť a prepojenie témy s cestovaním.

ČÍSLA NIE SÚ VŠETKO – REAL INFLUENCE

Dnes už má 100 000 fanúšikov na Instagrame ktokoľvek. To však neznamená, že má vplyv. Moje publikum vyrástlo organicky na praktických tipoch a berie ma ako odborníka v oblasti cestovania.

KOMUNIKÁCIU KAMPANÍ A PRODUKTOV MÁM V MALÍČKU

Nie som len influencer, ktorému sa náhodne podarilo nazbierať fanúšikov peknými fotkami. Mám vlastné produkty, za ktorými stojí úspešný marketing a komunikácia. Viem, ako komunikovať produkty a robiť kampane a moje know-how prenášam aj do spoluprác.

NIELEN INSTAGRAM

…ale aj aktívny Facebook, newsletter s viac ako 45 % open rate pravidelne už štvrtý rok a blog, ktorý si žije vlastným životom – 75% návštevnosti blogu v roku 2023 prichádza z Organic Search vďaka dobrému SEO. Spolupráce so mnou tak nemusia končiť iba pri Instagrame.

Niečo o mne v číslach

SPOLUPRÁCA NA FACEBOOKU

Facebook je prvá sociálna sieť, ktorú som založila v roku 2016. Dodnes tu mám veľmi aktívne publikum, ktoré obľubuje dlhé posty s praktickými radami či obsah z cestovania. Moje Facebookové publikum zbožňuje diskutovať a zdieľať vlastné odporúčania.

Na rozdiel od mnohých Facebook stránok, moje publikum je slušné a komentáre sú k veci.

> 53 000
Facebook fanúšikov

40 000
priemerný reach postu

400 000
priemerný mesačný reach

SPOLUPRÁCA NA INSTAGRAME

Instagramové publikum je veľmi živé a aktívne, najradšej vidia obsah z mojich výletov a praktické vychytávky, ktoré im ušetria čas, nervy a peniaze.

Najväčší výtlak majú reels s praktickými cestovateľskými tipmi a stories z mojich výletov.

> 33 000
sledovateľov

19 000  (35 000)
priemerný reach postu (priemerné videnia reels)

125 000 (1,3 mil)
priemerný mesačný reach (počet impresií za mesiac)

SPOLUPRÁCA NA BLOGU

Blog je depozitárom všetkých mojich tipov a trikov. So všetkou skromnosťou tvrdím, že mám dar na písanie. Témy, o ktorých píšem, dokážem rýchlo pochopiť a následne v článkoch vysvetliť, ako fungujú. Vďaka tomu sú články zrozumiteľné, kompletné, majú hlavu a pätu.

Moje motto je, že každý článok píšem tak, ako by som si ho sama chcela prečítať ja u niekoho iného (no väčšinou taký nenájdem, tak ho nakoniec musím napísať ja).

40 000
priemerný mesačný počet návštevníkov

75%
užívateľov prišlo v roku 2023 na blog cez Organic Search

4 min. 5 sec.
priemerný čas strávený na článkoch

NEWSLETTER

Vďaka pútavému newsletteru dokážem rozšíriť dosah spoluprác aj na ľudí v mojom mailing liste. Svedčí o tom aj vysoký open rate mnou odoslaných e-mailov, ktoré si tí najvernejší fanúšikovia nenechajú ujsť.

Newsletter odporúčam ako doplnok k ostatným formátom na zvýšenie zásahu u tých najvernejších fanúšikov.

20 000
aktívnych kontaktov

45 %
priemerný open rate emailu za mesiac

CESTOVATEĽSKÉ SKUPINY NA FACEBOOKU

Okrem mojej VIP skupiny mám aj sieť ďalších skupín, v ktorých s fanúšikmi diskutujem podľa jednotlivých krajín. Prostredníctvom nich dokážem svoj dosah rozšíriť o ďalších 40 000 ľudí.

Skupiny sú vhodné ako doplnkový formát na zvýšenie zásahu našej spolupráce a pre produkty, ktoré by sa mohli týkať konkrétnych destinácií.

40 000 ľudí vo FB skupinách
Cestujeme na Srí Lanku šikovne a lacno / Cestujeme po Európe šikovne a lacno / Cestujeme na Maldivy šikovne a lacno / Cestujeme na Seychely šikovne a lacno / Cestujeme na Filipíny šikovne a lacno / Cestujeme na Island šikovne a lacno / Cestujeme do Karibiku šikovne a lacno / Cestujeme do JV Ázie šikovne a lacno / Cestujeme do Indonézie šikovne a lacno / Cestujeme do Malajzie šikovne a lacno / Cestujeme do Južnej Ameriky šikovne a lacno / Cestujeme do Austrálie šikovne a lacno / Cestujeme do Číny šikovne a lacno / Cestujeme do Indie a Nepálu šikovne a lacno / Cestujeme do USA šikovne a lacno / Cestujeme do Afriky šikovne a lacno / Cestujeme po Slovensku šikovne a lacno / Cestujeme na cruise šikovne a lacno / Začíname cestovať šikovne a lacno

Referencie

SPOLUPRÁCA S O2 ROADSHOW AKO BRAND AMBASSADOR

„Janka ako rozhľadená cestovateľská blogerka bola spolu s Laci Strikom, Strapom a Tomi Kidom ambasádorkou našej motivačnej Roadshow s názvom Moja story, tvoja story, ktorej cieľom bolo povzbudiť študentov stredných škôl, aby sa nebáli vydať sa za vlastnými snami. Aj vďaka Janke a jej autentickému výkladu a vynaloženému úsiliu bola Roadshow jedinečná, obohacujúca a veľmi pozitívne vnímaná tak študentmi, ako aj samotnými školami.“

Michaela Sakálová
Marcom manager – BTL, Sponsoring, Events O2

SPOLUPRÁCA S 365.BANK

„365.bank spustila anti-konšpiračnú kampaň, v ktorej boli jednou z nosných tém aj jašteri. Popri ATL aktivitách sme sa chceli zamerať aj na influencer marketing, ktorý natívnou formou rozšíri posolstvo kampane a poukáže na nezmyselnosť konšpiračnej teórie. Spoločne s Jankou sme vytvorili sériu tematických stories a post, kde sme vtipnou formou odkomunikovali absurdnosť tohto tvrdenia. Spolupráca s Jankou bola príjemná, profesionálna a kreatívna.“

Linda Gáliková,
PR manažérka, 365.bank

SPOLUPRÁCA SO SLOVAK LINES PRI PROMOVANÍ LINKY BRATISLAVA – VIEDEŇ

„Janka nám veľmi pomohla dostať do povedomia vylepšenia našej autobusovej linky na Schwechat medzi cestovateľských nadšencov. Bolo super, že sama dokázala prísť s nápadmi, ako to urobiť, aby to bolo na ideálnom mieste a podané čo najprirodzenejšie.“

Daniel Feranec
Communication Manager, Slovak Lines

Ak máte záujem o akékoľvek ďalšie informácie alebo chcete nadviazať spoluprácu, kontaktujte ma prosím na janka@travelhacker.blog. Odpovedám do 1-2 pracovných dní, ak zrovna nie som na cestách bez internetu.