PR SPOLUPRÁCE

Cestuj bez miliónov

Kto som

Volám sa Janka a pred 3 rokmi som založila blog Travelhacker. Mojím cieľom je pomáhať ľuďom objavovať svet a prinášať si domov čo najkrajšie zážitky. Množstvo vlastných skúseností mi dovoľuje sprevádzať neskúsených cestovateľov a zároveň prinášať tipy aj ostrieľaným svetobežníkom. Za svoju prácu som bola ocenená ako Bloger roka 2017 a môj blog patrí dlhodobo k najčítanejším a najznámejším na Slovensku.

Kto ma sleduje

Môj profil je ideálnou voľbou, keď chcete osloviť ľudí, ktorí radi cestujú. Nezáleží na tom, či príležitostne alebo pravidelne, ak majú vami ponúkané produkty alebo služby súvis s cestovaním.

Sledujú ma ako mladí, tak aj starší cestovatelia. Väčšinou ide o vysokoškolsky vzdelaných pracujúcich ľudí, ktorí na mojom blogu hľadajú odpovede na otázky spojené s cestovaním. Nestačí im pekná fotka, chcú užitočný obsah a praktické tipy od odborníka, za ktorého ma považujú. Skúsenejší cestovatelia dokonca vytvorili Travelhacker komunitu a cez moje sociálne médiá ďalej radia začínajúcim cestovateľom.

Vyše 60% žien

Z ľudí, ktorí sa chcú vydať do sveta tvoria až 60% mojich sledovateľov ženy a niečo pod 40% muži.

BA, Košice, Trnava, Nitra

Túlavé topánky majú najmä v Bratislave, odkiaľ je 80% mojich sledovateľov.

24 – 44 rokov

Takmer 70% do 44 rokov.
Zážitky lákajú followerov v každom veku.
Takmer 70% z tých mojich je vo veku 24 – 44 rokov.

Ako pristupujem k spoluprácam

MENEJ JE VIAC – LESS IS MORE

Menej spoluprác a o to viac relevancie. Nesnažím sa brať všetky spolupráce, a preto si vyberám tie, ktorým sama verím, prídu mi užitočné a praktické. Pretože verím, že Facebook či Instagram preplnený komerčnými postami nie je dobrý ani pre klienta, ani pre followerov.

NA OBSAHU ZÁLEŽÍ – CONTENT IS IMPORTANT

Spolupráce si vyberám tak, aby pôsobili prirodzene a sedeli tematicky s oblasťami Travel a Lifestyle. Vďaka tomu budú zaujímavé pre moje publikum a verím, že aj úspešné. Takto si dokážem u mojich followeroch zachovať vysokú úroveň dôvery a komunity.

ČÍSLA NIE SÚ VŠETKO – REAL INFLUENCE

Dnes už má 50 000 fanúšikov na Instagrame ktokoľvek, to však neznamená, že má vplyv. Moje publikum vyrástlo organicky na praktických tipoch a berie ma ako odborníka. Vďaka menšiemu počtu spoluprác mám vysoký level dôvery a engagementu u svojich fanúšikov. Okrem Instagramu mám blog, FB, newsletter a moje tipy si prečítalo už viac ako 1 milión ľudí.

Niečo o mne v číslach

SPOLUPRÁCA NA FACEBOOKU

Môj FB sa stal pre fanúšikov ideálnym miestom, kde sa so mnou môžu radiť a kde im viem poskytnúť detailnejšie informácie či odpovede na otázky.

Tento formát je ideálnou voľbou, ak máte záujem o čo najväčší zásah mojich sledovateľov.

> 51 000
Facebook fanúšikov

24 000
ľudí priemerný reach postu

370 000
priemerný mesačný reach

SPOLUPRÁCA NA INSTAGRAME

Na môj IG sa chodia ľudia inšpirovať pri voľbe destinácie, alebo ak chcú získať praktické tipy, ktoré im uľahčia cestovanie do cudziny.

Tento formát je preto ideálnou voľbou v prípade, že chcete ľudí inšpirovať a ukázať im atraktívny lifestylový obsah prepojený na vaše produkty a služby.

> 30 000
sledovateľov

16 000
ľudí priemerný reach postu

150 000
priemerný mesačný reach

SPOLUPRÁCA NA BLOGU

Pre tých, ktorí radi cestujú a zaujímajú sa o moje tipy do hĺbky, tvorím obsah na blogu, v ktorom sa snažím poskytnúť čo najkvalitnejšie tipy a triky o cestovaní.

Môj blog je vhodný, ak máte záujem o prepojenie vašej značky či produktu s užitočnosťou. Články píšem tak, aby nepôsobili ako reklama a klientov sa v nich snažím napojiť prirodzene.

40 000
priemerný mesačný počet návštevníkov

2 500
priemerná čítanosť blogového článku

4 min. 5 sec.
priemerný čas strávený na článkoch

NEWSLETTER

Vďaka pútavému newsletteru dokážem rozšíriť dosah spoluprác aj na ľudí v mojom mailingliste. Svedčí o tom aj vysoký open rate mojich e-mailov, ktoré si tí najvernejší fanúšikovia nenechajú ujsť.

Newsletter odporúčam ako doplnok k ostatným formátom na zvýšenie zásahu na tých najvernejších fanúšikov.

19 000
aktívnych kontaktov

49 %
priemerný open rate emailu za mesiac

Ak máte záujem o detailnejšie čísla, či máte špecifické otázky, neváhajte ma kontaktovať na janka@travelhacker.blog.

Pre kompletnú ponuku si stiahnite toto PDF.