ISLAND

Travelhackerský sprievodca

Kompletný návod od A po Z, ako zorganizovať výlet na Island šikovne a lacno!

ISLAND

Travelhackerský sprievodca

Kompletný návod od A po Z, ako zorganizovať výlet na Island šikovne a lacno!

Aktualizovaná verzia 2021

Predstav si, že by niekto zistil všetko, čo potrebuješ vedieť k dovolenke na Islande a potom ti to všetko naservíroval na striebornom podnose. Jedno prečítanie by ti ušetrilo stovky eur, desiatky hodín a kopec nervov.

Dobrá správa je, že presne niečo takéto existuje.

Je to Travelhackerský sprievodca na Island. Jediný sprievodca, ktorého budeš na Islande potrebovať.

Čo je travelhackerský sprievodca?

Je to sprievodca, ktorý ti nielen povie, že na Island sa dá cestovať šikovne a lacno, ale ti aj ukáže, ako na to. Je založený na know-how, ktoré som získala počas mojej vlastnej dovolenky na Islande.

Obsahuje konkrétne a aktuálne tipy ako na Islande ušetriť čas, nervy a peniaze a ako zorganizovať výlet na Island šikovne a lacno. V preklade: ako si užiť Island na 100%, no neplatiť zbytočne veľa tam, kde to ide aj lacnejšie a šikovnejšie.

Travelhackerský sprievodca je dostupný v elektronickej verzii. Nachádzajú sa v ňom prelinky na mnohé užitočné stránky, ktoré ti pomôžu cestovať na Island šikovne a lacno. Tí, ktorí preferujú papier, si môžu e-book vytlačiť. Je pripravený na bezproblémovú tlač.

Čo v knihe nájdeš?

Konkrétny návod ako zorganizovať výlet na Island šikovne a lacno.

 • Ako nájsť letenky 100% vhodné pre teba, ktoré sú zároveň lacné

 • Ako bývať na Islande šikovne a lacno? Či už plánuješ stanovať alebo bývať v hoteli, v knihe nájdeš šikovné tipy ako na to, veľký prehľad možností a dokonca aj kupóny na ubytovanie na 25 dolárov a návod ako bývať cez Airbnb takmer zadarmo
 • Kedy ísť na Island? V knihe som pripravila prehľad po mesiacoch
 • Všetko, čo potrebuješ k prenájmu auta: aké auto potrebuješ, kde ho prenajať, ako vyriešiť poistenie auta. S týmito tipmi na prenájom auta ušetríš stovky eur
 • Prehľad všetkého, čo sa dá na Islande vidieť – viac ako 100 miest zakreslených do mapy vrátane 4 konkrétnych itinerárov výletu na Island: na 24 hodín, 3 dni, 8 dní a 10 a viac dní
 • Kde na Islande nakupovať a prehľad extrémne drahých a extŕemne lacných potravín a tipy na tie, ktoré najlepšie v pomere cena:kvalita
 • Čo si zbaliť na Island? Akú obuv, oblečenie, či stan, karimatku a spacák potrebuješ. Nechýba ani zoznam vecí, ktoré určite nesmieš nechať doma a Checklist balenia sa na Island
 • Praktické tipy, triky a weby od A po Z – všetko, čo potrebuješ vedieť od happy hours v baroch, cez poistenie, či rybolov, až po predbežné rozpočty výletu na Island
 • Približný rozpočet, s ktorým treba na výlet na Island rátať podľa typu ubytovania, auta, sezóny a počtu ľudí
 • Mojich top 10 miest na Islande vrátane tipov na miesta, kde nájdeš tulene, puffiny a tie najkrajšie teplé pramene na Islande

K Travelhackerskému sprievodcovi po Islande dostaneš aj tieto štyri bonusy

Checklist balenia sa na Island

Čo určite nezabudnúť pribaliť do batožiny a čo bude naopak totálne zbytočné? Pripravila som Checklist balenia sa na Island, aby ti v batožine nič nechýbalo. Dostupný je ako PDF a Word dokument.

Mapu s viac ako 100 miestami, ktoré sa na Islande oplatí navštíviť

Od tých najznámejších atrakcií až po neznáme miesta, ktoré oko turistu často nezazrú. V mape nájdeš odporúčania na miesta, ktoré sa oplatí navštíviť naprieč celým Islandom. Mapa je dostupná v online forme ako Google mapa, a tak si ju môžeš priniesť v telefóne aj na Island.

Všetky budúce aktualizácie knihy zadarmo

V prípade, že knihu budem v budúcnosti aktualizovať, novú verziu dostaneš automaticky na email. Budeš mať teda vždy aktuálne informácie.

Je Travelhackerský sprievodca na Island pre teba?

Je Travelhackerský sprievodca na Island pre teba?

Áno, ak sa nájdeš v niektorom z týchto bodov:

 • chceš ísť na Island, no nevieš, kde kúpiť letenky, ako vyriešiť dopravu, či ubytovanie. Jednoducho povedané, nevieš, kde začať.

 • vieš, že výlet na Island treba naplánovať, no trvá to desiatky hodín a ty na to nemáš čas.
 • hľadáš kompletného sprievodcu, kde nájdeš aktuálne, kompletné a overené informácie.
 • chceš mapu všetkých atrakcií, miest a aktivít, ktoré sa na Islande dajú vidieť.
 • radšej si zaplatíš za kompletného sprievodcu, kde nájdeš všetko na jedno mieste, než stráviš desiatky hodín rešeršovaním internetu.
 • chceš byť v skupine ľudí, kde sa môžeš radiť ale aj zdieľať tvoje cestovateľské tipy.

Naopak, čo v knihe nenájdeš?

 • tipy na štýl “keď chceš ušetriť, spi pod mostom”. Každý chce cestovať lacno, aj ja. No nie keď utrpí kvalita výletu aj vtedy, keď nechcem. Nie som zástancom lacného cestovania stoj čo stoj. Som zástancom šikovných vychytávok, ktoré znížia cenu pri zachovaní kvality alebo ktoré zvýšia kvalitu bez zvýšenia ceny.
 • tipy na cestovky, výlety s cestovkami. Táto kniha je o cestovaní na vlastnú päsť, bez cestovky. Keď chceš ísť na Island s cestovkou, veľa tipov z knihy bude pre teba irelevantných.
 • keď očakávaš presný itinerár výletu na Island. Taký v knihe nenájdeš, pretože neexistuje jeden ideálny itinerár pre každého. Samozrejme, v knihe nájdeš konkrétne tipy na miesta – na viac ako 100 miest. Ja ti dám návod, ako si výlet vyskladať a všetky informácie, ktoré potrebuješ. Kam pôjdeš, to je na tebe.

Zabudni na nekonečné googlenie informácií a neoverené fakty

Keď som išla na Island ja, nebolo nič, kde by boli spísané všetky tipy, ktoré som potrebovala o Islande vedieť. Trvalo mi to desiatky hodín, kým som zistila, čo potrebujem. A veľa z informácií, ktoré som si prečítala, boli nepravdivé. Napríklad som sa dočítala, že na Islande nie sú stromy. Koľko prekvapenia som zažila, keď som stromy videla už z lietadla pri pristávaní…

Aj preto som sa po príchode z Islandu rozhodla napísať tohoto sprievodcu. Aby každý, kto na Island pôjde, nemusel tráviť desiatky hodín hľadaním tipov a nestratil stovky eur tým, že nepoznal triky.

Travelhackerský sprievodca Islandom je to jediné, čo si pred výletom na Island potrebuješ prečítať.

Nič neriskuješ, môžeš len získať!

Keď v knihe nenájdeš tipy a odporúčania, ktoré ti počas dovolenky na Islande ušetria aspoň toľko, koľko si za ňu zaplatil, peniaze ti vrátim naspäť. Táto garancia nie je limitovaná časom. Mojím cieľom je vytvoriť knihu, pri ktorej budú ľudia vďační, že si ju mohli kúpiť, nie ošklbať ľudí o peniaze.

 

Travelhackerský sprievodca na Island je dostupný v e-verzii

Dôvodom je veľký počet preklikov, ale aj to, že e-verziu si zo sebou môžeš priniesť na Island napríklad aj v telefóne. Pre tých, ktorí preferujú papier, je tu možnosť, že si e-verziu vytlačia. Je pripravená tak, aby to nebol problém.

Často kladené otázky

Na internete je veľa blogov, ktoré majú tipy o Islande zadarmo. Čím je táto kniha špeciálna?

Nájdeš v nej všetky informácie – napísané jasne, komplexne, s cieľom ušetriť ti čas, nervy a peniaze. Kniha sa od blogov odlišuje svojou komplexnosťou a hĺbkou informácií. Je pripravená ako sprievodca, nie ako blogový príspevok.

Platíš si za to, že dostaneš všetky potrebné informácie na jednom mieste, za desiatky hodín ušetreného času a za tipy, ktoré ti ušetria stovky eur. A ak to tak nebude, peniaze za knihu ti vrátim vo výške 100% ceny knihy. Mojím cieľom nie je ošklbať ťa o peniaze ale mať knihu, pri ktorej budú ľudia vďační, že si ju môžu kúpiť a nemusia si všetko hľadať sami.

Je kniha vhodná pre všetkých?

Nie. Určite nie je vhodná pre ľudí, ktorí chcú ísť na Island s cestovkou. Rovnako nie je vhodná pre ľudí, ktorí radšej strávia 20 hodín rešeršovaním internetu ako zaplatia za knihu. Dnes takmer všetko nájdeš na internete. Či ide o návod ako schudnúť, vytvoriť zmluvu, či spraviť účtovníctvo, všetko si dokážeš naštudovať. Napriek tomu si ale ľudia platia trénerov, účtovníkov a právnikov – aby ušetrili čas, nervy a potenciálne problémy.

Myslíš, že na základe 13 dní na Islande vieš dať dostatok tipov ostatným?

Toto je kniha o tom ako zorganizovať výlet na Island, nie o tom ako sa na Island presťahovať a žiť tam pol roka. Myslím, že práve vďaka tomu, že som dovolenku na Islande plánovala za rovnakých podmienok ako ju budeš plánovať ty viem lepšie odhadnúť, čo potrebuješ vedieť. Okrem toho, že som na Islande bola, som strávila viac ako 30 hodín rešeršovaním internetu pred a po mojej návšteve Islandu – spravila som presne ten rešerš, ktorý by si inak musel/a robiť ty a všetko som spísala do prehľadnej formy.

Prečo je kniha len v e-forme?

Je v nej veľa preklikov na weby, ktoré by v tlačenej verzii byť nemohli, respektíve by boli zbytočné. Kto by chcel knihu v tlačenej verzii, môže si ju vytlačiť. Pripravili sme ju tak, aby bol text 100% čitateľný aj na papieri.

V akom formáte je e-kniha?

PDF, mobi aj epub. Formáty sme zvolili tak, aby bol Travelhackerský sprievodca na Island dostupný na každom zariadení od mobilu až po čítačku.

Koľko strán má kniha?

Kniha má 110 strán textu.