Asi každý z nás pozná Chorvátsko a nie raz sme už aj túto krajinu navštívili. Možno je to tvoja každoročná dovolenka a myslíš si, že si už bol na každej pláži či videl všetky pamiatky. No budeš prekvapený koľko krás v sebe táto krajinka skrýva.
Spolu s vašou pomocou som pripravila zoznam viac ako 100 miest, ktoré v Chorvátsku stoja za navštívenie.
Najkrajšie miesta v Chorvátsku
Mestá, pláže, príroda či reštaurácie. Všetko toto nájdeš v mapke nižšie. Čo je však dôležité napísať hneď na začiatku je, že táto mapka nie je len moja zásluha. Svojimi tipmi prispeli desiatky mojich čitatelov – Travelhackrov, za čo im veľmi ďakujem. Verím, že pomôže každému kto hľadá inšpiráciu.
Ku každému miestu v mape nájdeš krátky popis. Ak ťa miesto zaujme, nájdi si o ňom viac cez Google prípadne cez články u mňa alebo u iných blogerov.
Veľa tipov ste mi spísali aj do komentárov pod tieto dva príspevky na FB:
Milovníci Chorvátska, otázka na vás! ?Ktoré miesta v Chorvátsku vás nadchli, odporúčate tam ísť alebo sa sami chystáte?…
Uverejnil používateľ Travel Hacker Streda 6. septembra 2017
Milovníci Chorvátska, otázka na vás! ?Ktoré miesta ? v Chorvátsku vás nadchli, odporúčate tam ísť alebo sa sami…
Uverejnil používateľ Travel Hacker Sobota 7. júla 2018
Tipy od čiateteľov na Dubrovník:
Parkovanie si zober v meste, na tej strane ako je pristav. Len pozor na lístky na parkovanie, sú termo čiže nedávať na predné okno lebo ta vykričia a ani nestratiť lebo ta to bude stat 480 HRK ako naších kamošov. Parkovanie stojí 7 HRk na hodinu. Lístok kúpiš za 30 HRk na cely deň a lietaš autobusmi. Fakt je ich tam požehnane. V centre stoji parking aj 80 HRk, čo je cez 10 eur na hoďku.
Ak chceš vidieť mesto v pokoji, tak si ráno privstaň lebo cez obed total masakernooooo. Čiňanov viac, ako v Čine. Ak vidíš veľkú loď v prístave a nebodaj 3 výletné ako my, tak ťa čaká sodoma gomora. Ale ráno to nebude také hrozne.
Chcela som ale nestihli sme ostrov Lokrum, loďky behajú každých 15 či 30 minút zo starého prístavu. Ak chceš vidieť Dubrovnik z vrchu, a nechceš platiť lanovku, tak autom smer Bosanka. Obrniť sa pevnými nervami a strach nechať doma. Cesta je pre odvážnych, ale keď som dala ja, dá to každý. Inak chodia tam aj taxíky, ale neodvažujem sa rozmýšľať, koľko to stoji. Je to len par km, ale zdierajú na všetkom.
Trojuholník pizze pri bráne kde vidíš pevnosť Lovrijenac tak smelo pýtajú za kúsok pizze 3-4 eura (kúsok myslím trojuholník). Pláž odporúčam KUPARI, zdevastované hotely, do ktorých môžeš vojsť dnu a pozerať ruiny, ale plaza fajnová. Ak neriešiš peniaze, je tam všetko, ak strážiš rozpočet tak si zober vodu.
Mesto krásne, trocha rušivé sú uličky, ktoré zaplňujú reštiky. Je tam kde sa pomotať, isto nájdeš aj zaujímavé miesta. Na hradby jednoznačne pokrývku na hlavu a vodu, je to náročné tak akurát. Lístok na hradby stojí dospelý 150 HRK a dieťa 50 hrk.
Odporúčam navštíviť: Ustie neretvy pri Ploce, pieskové pláže a raj pre kitesurferov + mandarinkové sady v okoli, najúrodnejšia časť. Vinarija Rizman s mega výhľadom. Pred Dubrovníkom je super plaz Veliki Zali. (Katarína Zágorová)
Dubrovník so všetkými pozitívami aj negatívami URČITE ÁNO. Mesto nádherné, historická časť a prístav úplne super, pláže taký stredný štandard, mne osobne sa páčila KAVA beach a SUNSET beach. Auto určite neodporúčam kvôli zácpam, my sme mali skúter.
Najlepšia voľba, vyhnúť sa turistickým pasciam, a nebude to ani také drahé. Moje ubytko bolo RAGUSA CITY WALLS APARTMENTS cez Booking so zľavou, malé ale veľmi útulné apartmány v totálnom centre iba minútu od vstupu do historického centra (vnútri centra by som nebýval) cez PLOCE VRATA, kúsok od reštaurácií, kaviarní, autobusová zastávka 20 metrov, TAXI 30 metrov, Lanovka za rohom.
Ak by chcel niekto info alebo tipy, kedykoľvek do SS. PS: Posledné odporučenie – kúpte si súkromný čln a pozrite si mesto, jaskyne a Elafity ostrovy z mora. (Maroš Dopjera)
Tipy od Tomáša:
Travel foodbloger Tomáš bol ochutnávať jedlá v meste Pula a tu sú jeho tipy:
,,Najtradičnejšie jedlá z chorvátskej Istrie, ktoré odporúčam sú fuži s tartufama. Čo je akási istrijská verzia talianskych penne s maslom a hľuzovkami. Druhým najviac typickým jedlom tohto polostrova je maneštra. Je to zeleninová polievka so strukovinou, podobná minestrone, čo znova dokazuje prepojenia istrijskej kuchyne s tou talianskou.
Strávil som aj víkend v Pule, z ktorej najviac odporúčam vidieť arénu. Dominanta mesta postavená v rokoch 69. – 27. pred našim letopočtom slúžila ako rímsky amfiteáter. Dnes okrem turistiky slúži aj ako miesto konania koncertov. Zo všetkých spomeniem Luciano Pavarotti, Andrea Bocelli či Elton John a v roku 2012 sa tu odohrali 2 zápasy hokejovej KHL pod holým nebom. Ale späť k jedlu.
Z mesta Pula najviac odporúčam tieto prevádzky
- reštaurácia Epulon – dominujú morské plody a vychválil som ju aj na instagrame.
- Piazza Nove – výborná reštaurácia s modernou kuchyňou. Navyše s výhľadom na prístav.
- A tiež najväčšie prekvapenie Hook&Cook Street sea food – ako názov hovorí, ide o morské záležitosti robené moderným spôsobom v streetfoodovom štýle. V Pule tiež nevynechaj miestny trh, na ktorom odporúčam kúpiť už spomínané istrijské hľuzovky.
Pre viac tipov čekni Tomášov foodblog na Instagrame zdieľa tipy, kam po svete za dobrým jedlom.
Ak máš aj ty tipy, s ktorými sa chceš podeliť, napíš mi ich buď do komentára dole pod článok a ja ich doplním alebo do komentára na Facebook kliknutím na obrázok vyššie. Ďakujem ti za každý tip. 🙂

Autor: Janka
Ahoj, volám sa Janka. Založila som blog Travelhacker.blog, za ktorý som vďaka nadšencom do cestovania (ako si ty) dostala celoslovenské ocenenie Bloger roka 2017. Mojou vášňou je cestovanie a mám radosť, keď svojimi tipmi pomáham aj ostatným cestovať šikovne a lacno. Na mojom blogu zdieľam triky ako na cestách šetriť čas, nervy a peniaze. Celé moje cestovateľské know-how som spísala do tlačenej a e-knihy Cestuj bez miliónov, ktorá má na svete už tretiu edíciu so 70% nového obsahu. Môžeš si ju objednať v mojom eshope.


