Ako znížiť cenu toho istého ubytovania a nezaplatiť viac ako je treba? Časy, kedy som radšej bývala na okraji mesta, v plesnivej zdieľanej izbe bez sprchy, len aby som za ubytovanie zaplatila čo najmenej, sú už za mnou.
Pri hľadaní ubytovania som si našla nové méty: nájsť krásne ubytovanie v centre a booknuť ho za čo najmenej peňazí. Ono totiž tá istá izba v tom istom hoteli na tie isté dátumy sa dá nájsť za rôzne ceny.
Mojich 8 tipov, ako nájsť to isté ubytovanie za čo najlacnejšie
Appka a webová verzia mávajú iné ceny toho istého ubytovania.
Platí to pri Booking.com aj pri Agode a rozdiel v cenách je 10-20%. Výhodnejšie ceny bývajú skoro vždy cez aplikáciu
Vernosť sa opláca.
Všetci veľkí predajcovia ponúkajú svoje programy, kde čím viac ubytka bookneš, tým nižšie ceny máš. Booking.com má Genius programy 1-3 (Genius 3 sa fakt oplatí), v Orbitz zbieraš Orbucks, za ktoré si môžeš “kúpiť” ubytovanie zadarmo, Expedia má tiež body. Rozhodni sa, ktorý web ti vyhovuje najviac a cez neho prioritne bookuj, ak je cena ubytka všade podobná.
Rôzni predajcovia ubytovania majú rôzne ceny.
Efektívne si ich vieš porovnať cez hotelscombined.com či trivago.com a vybrať si predajcu, ktorý má najnižšiu cenu alebo ktorý ti vyhovuje.
Ak bookuješ Airbnb ubytovanie, skontroluj si cez hichee.com, či ho nevieš nájsť aj inde.
Airbnb má totiž vyššie poplatky a ak sa stane, že to isté ubytovanie sa prenajíma aj na Booking.com aj na Airbnb, na 90% bude cez Booking.com lacnejšie.
Pred pokračovaním mrkni aj sem:
Back to basics.
Skús si pozrieť web ubytovania, ktoré si chceš booknuť a checknúť, či neponúkajú nižšiu cenu. Oni totiž musia predajcom zaplatiť za sprostredkovanie cca 10%, takže sa im oplatí mať nižšiu cenu.
Ak nemajú web alebo rezervačný portál, skús im zavolať alebo napísať mail. Ubytovania by v teórii nemali ponúkať na svojom webe cenu nižšiu ako ponúkajú cez Booking.com, Expediu a podobne, pretože sa v zmluvách zaviazali dávať najnižšiu cenu pre tieto portály, no popravde – kto to sleduje? 🙂
Booking.com máva zľavové kupóny.
Na 10% zľavu ešte navyše ku Genius zľavám. No pozor, zľavový kód sa objaví iba v aplikácií, medzi notifikáciami, nikde inde. Väčšina ľudí si to ani nevšimne a príde tak o zľavu. Sleduj notifikácie!
VPN
Niekedy dostanem cez VPN nižšiu cenu ubytovania ako bez nej. Používam VPN krajiny, v ktorej bookujem ubytko. Ak mi niekto vie vysvetliť, čím to je a prečo sa cena takto zníži iba v 1 zo 4 prípadov, budem rada! 😀
Cena ubytovania sa mení aj v čase.
Ty si konkrétne ubytovanie môžeš booknuť za 40€ na noc, no dva týždne neskôr môže byť špeciálna akcia, kde bude ubytovanie stáť 30€ na noc. Vtedy je dobré booknuť ubytovanie znovu a to staré zrušiť – v tomto poradí (nikdy neruš ubytovanie, ak nemáš ešte potvrdené nové).
Ja si pozerám vývoj cien ubytovaní celkom často a takmer vždy nájdem eventuálne ubytovania za lepšiu cenu ako som pôvodne bookla – či už to isté ubytovanie alebo iné, v blízkosti.
Toto je mojich 8 tipov, ktoré používam na zníženie ceny ubytovania. Verim, že niektoré z nich ti padnú vhod. Daj mi vedieť, ktoré z nich ťa zainšpirovali a skúsiš ich aplikovať pri ďalšom bookovaní ubytovania. Samozrejme, ak máš vlastné hacky, sem s nimi! Dobrých tipov nie je nikdy dosť.
Autor: Janka
Ahoj, volám sa Janka. Založila som blog Travelhacker.blog, za ktorý som vďaka nadšencom do cestovania (ako si ty) dostala celoslovenské ocenenie Bloger roka 2017. Mojou vášňou je cestovanie a mám radosť, keď svojimi tipmi pomáham aj ostatným cestovať šikovne a lacno. Na mojom blogu zdieľam triky, ako na cestách šetriť čas, nervy a peniaze. Celé moje cestovateľské know-how som spísala do tlačenej a e-knihy Cestuj bez miliónov, ktorá má na svete už piatu, úplne aktualizovanú, edíciu. Môžeš si ju objednať v mojom eshope.