Nie každé miesto v Economy triede je rovnako dobré. Niektoré rady majú viac priestoru na nohy, iné ťa budú otravovať neustálym presúvaním ľudí na toaletu. Na stránke seatguru.com si vieš pozrieť, ktoré miesta v lietadle sú najhoršie a ktoré naopak najlepšie a následne si zvoliť pri Check-in.
Stačí len zadať názov leteckej spoločnosti a typ lietadla, ktorým letíš. Ten máš väčšinou napísaný v potvrdzujúcom emaile od leteckej spoločnosti.
Ak sme už pri miestach v lietadle, vieš akú veľkosť príručnej batožiny si môžeš do lietadla zobrať a čo si môžeš do nej zbaliť? Moje základné pravidlo je: Nesnaž sa v príručnej batožine preniesť tekutiny s objemom viac ako 100 ml – je 99 % pravdepodobnosť, že ti ich vyhodia.
Ak chceš preniesť fľašku na vodu, odporúčam skrčiť ju a preniesť ju prázdnu cez kontrolu, následne do nej napustiť vodu na WC po kontrole. Takúto prázdnu, skrčenú fľašku mi zatiaľ zobrali iba raz, a to na bruselskom letisku, kde to berú ozaj seriózne.
Keď prenášam tekutiny do 100 ml, používam 100 ml fľašky z IKEA. Sú praktické, majú presne 100 ml a sú lacné. Nezabudni ale, že limit na osobu je 1 l tekutín (v max 100 ml fľaštičkách). Nikdy som sa nesnažila preniesť viac ako 1 l na osobu, takže neviem, ako veľmi to kontrolujú. Keď máš ty osobne skúsenosti, napíš do komentárov.
A čo všetko sa považuje za tekutinu? Prečítaj si v tomto článku.
Autor: Janka
Ahoj, volám sa Janka. Založila som blog Travelhacker.blog, za ktorý som vďaka nadšencom do cestovania (ako si ty) dostala celoslovenské ocenenie Bloger roka 2017. Mojou vášňou je cestovanie a mám radosť, keď svojimi tipmi pomáham aj ostatným cestovať šikovne a lacno. Na mojom blogu zdieľam triky, ako na cestách šetriť čas, nervy a peniaze. Celé moje cestovateľské know-how som spísala do tlačenej a e-knihy Cestuj bez miliónov, ktorá má na svete už piatu, úplne aktualizovanú, edíciu. Môžeš si ju objednať v mojom eshope.